Prominent & Leading Wholesale Trader from Thane, we offer cast iron sluice valve, kirloskar cast iron sluice valve pn 16 and kirloskar cast iron sluice valve 150mm for industrial use.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Size | 300 mm |
| Pressure Rating | PN16 |
| Design Standard | IS 14846 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Coating | Epoxy Coated |
| Operation | Handwheel |
| Flange Standard | IS 1538 |
| Stem Type | Non Rising Stem |
| Media | Water |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Size | 50 mm |
| Pressure Rating | PN10 |
| Design Standard | IS 14846 |
| Body Material | Cast Iron |
| Coating | Epoxy Coated |
| End Connection | Flanged |
| Stem Type | Non Rising Stem |
Get Latest Price
| Size | 50 mm |
| Pressure Rating | PN10 |
| Design Standard | IS 14846 |
| Body Material | Cast Iron |
| Coating | Epoxy Coated |
| End Connection | Flanged |
| Stem Type | Non Rising Stem |
Get Latest Price
| Size | 50 mm |
| Pressure Rating | PN10 |
| Design Standard | IS 14846 |
| Body Material | Cast Iron |
| Coating | Epoxy Coated |
| End Connection | Flanged |
| Stem Type | Non Rising Stem |
| Operation | Handwheel |
| Media | Water |
Mazhar Abdul Sattar Khan (CEO)
S.K Trading & Co.
B Wing 403, Wafa Tower, Shrifa Road Amrut Nagar, Kasua Mumbra
Thane - 400612, Maharashtra, India