Pioneers in the industry, we offer forbes marshall piston valve, uni klinger piston valve flange end size 40mm, uni klinger piston valve, forbes marshall piston valve flanged end 65mm, uni klinger ukl piston valve and forbes marshall piston valve flanged end size 125mm from India.
Get Latest Price
| Valve Type | Ball Valve |
| Port Size | 15 mm (1/2 inch) |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Pressure Rating | PN10 |
| Operation | Manual |
| Seat Material | PTFE |
| Media | Water |
| Valve Size Series | Up to 25 mm |
| Body Standard | ASME |
Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ in) |
| Port Type | Single Port |
| Pressure Rating | PN10 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Seat Material | PTFE |
| Valve Type | On Off |
| Operation | Manual |
| Media | Steam |
| Standards | ASME |
Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ in) |
| Port Type | Single Port |
| Pressure Rating | PN10 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Seat Material | PTFE |
| Valve Type | On Off |
| Operation | Manual |
| Media | Steam |
| Standards | ASME |
Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ in) |
| Port Type | Single Port |
| Pressure Rating | PN10 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Seat Material | PTFE |
| Valve Type | On Off |
| Operation | Manual |
| Media | Steam |
| Standards | ASME |
Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ in) |
| Port Type | Single Port |
| Pressure Rating | PN10 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Seat Material | PTFE |
| Valve Type | On Off |
| Operation | Manual |
| Media | Compressed Air, Steam |
| Standards | ASME |
Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ in) |
| Port Type | Single Port |
| Pressure Rating | PN10 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Seat Material | PTFE |
| Valve Type | On Off |
| Operation | Manual |
| Media | Steam |
| Standards | ASME |
Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ in) |
| Port Type | Single Port |
| Pressure Rating | PN10 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Seat Material | PTFE |
| Valve Type | On Off |
| Operation | Manual |
| Media | Steam |
| Standards | ASME |
Get Latest Price
| Valve Size | 15 mm (½ in) |
| Port Type | Single Port |
| Pressure Rating | PN10 |
| Body Material | Cast Iron |
| End Connection | Flanged |
| Seat Material | PTFE |
| Valve Type | On Off |
| Operation | Manual |
| Media | Steam |
| Standards | ASME |
Mazhar Abdul Sattar Khan (CEO)
S.K Trading & Co.
B Wing 403, Wafa Tower, Shrifa Road Amrut Nagar, Kasua Mumbra
Thane - 400612, Maharashtra, India