Offering you a complete choice of products which include zoloto pressure reducing valve, spirax marshal pressure reducing valve dp 17, forbes marshall pressure reducing valve fmprv 41, pressure reducing valve and spirax marshal pressure reducing valve.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Valve Design | Direct Acting |
| Outlet Pressure | 4–10 bar |
| Connection Size | 2 inch |
| Body Material | Bronze |
| Medium | Water |
| End Connection | Threaded |
| Inlet Pressure | 6 bar |
| Temperature Limit | 80°C |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Valve Design | Direct Acting |
| Outlet Pressure | 0.5–2 bar |
| Connection Size | 0.5 inch |
| Body Material | Bronze |
| Medium | Water |
| End Connection | Threaded |
| Inlet Pressure | 6 bar |
| Temperature Limit | 80°C |
Get Latest Price
| Valve Design | Direct Acting |
| Outlet Pressure | 0.5–2 bar |
| Connection Size | 0.5 inch |
| Body Material | Bronze |
| Medium | Water |
| End Connection | Threaded |
| Inlet Pressure | 6 bar |
| Temperature Limit | 80°C |
Get Latest Price
| Valve Design | Direct Acting |
| Outlet Pressure | 0.5–2 bar |
| Connection Size | 0.5 inch |
| Body Material | Bronze |
| Medium | Water |
| End Connection | Threaded |
| Inlet Pressure | 6 bar |
| Temperature Limit | 80°C |
Get Latest Price
| Valve Design | Direct Acting |
| Outlet Pressure | 0.5–2 bar |
| Connection Size | 0.5 inch |
| Body Material | Bronze |
| Medium | Water |
| End Connection | Threaded |
| Inlet Pressure | 6 bar |
| Temperature Limit | 80°C |
Get Latest Price
| Valve Design | Direct Acting |
| Outlet Pressure | 0.5–2 bar |
| Connection Size | 0.5 inch |
| Body Material | Bronze |
| Medium | Water |
| End Connection | Threaded |
| Inlet Pressure | 6 bar |
| Temperature Limit | 80°C |
Mazhar Abdul Sattar Khan (CEO)
S.K Trading & Co.
B Wing 403, Wafa Tower, Shrifa Road Amrut Nagar, Kasua Mumbra
Thane - 400612, Maharashtra, India